ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERyzyko w obrocie energią
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spekulacja w handlu emisjami może doprowadzić do kryzysu finansowego
16.10.2008r. 06:04

Przygotowywany system handlu pozwoleniami na emisję CO2 może być wykorzystywany do działań spekulacyjnych, które w efekcie mogą doprowadzić w przyszłości do podobnego kryzysu finansowego, jakiego świadkami jesteśmy w chwili obecnej – uważa Robert Gwiazdowski z Centrum Adama Smitha uczestniczący w konferencji „Rynek gazu w świetle założeń polityki energetycznej Polski do 2030 r.” w Warszawie w dniu 14 października 2008 r.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Iwanowa 16.10.2008r. 08:02
czy ta gwiazda polskiego intelektualizmu nigdy nie słyszała, że spekulanci dodają płynności każdego rynku?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gim 16.10.2008r. 08:36
Szczególnie widać to doskonale w ostatnich czasach. Instrumenty podobne do używanych z energetyce świadectw i ich instrumenty pochodne (już funkcjonujące w obszarze świadectw"ekologopodobnych") rozwaliły system finansowy całego świata. I kosztują podatników biliony dolarów. Popychania świata przez polityków w sysyem socjalistyczny z natury w medialnej otoczce "rynku w momencie gdy wali się siła finansowa zachodu wygląda na zaćmienie umysłu. "Gwiazdowski wreszcie rozmawia o konkretach, a nie o pięknych wizjach ekologów i polityków salonowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE