ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERyzyko w obrocie energią
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tania energia na rynku
16.12.2011r. 06:29

Mijający tydzień był kolejnym, o wyjątkowo niskich cenach na rynku energii elektrycznej. Cena pasma wyniosła 190 zł/MWh. Przyczynił się do tego nietypowo ciepły początek zimy i niskie notowania Rynku Bilansującego - ocenia Michał Wilczkiewicz, trader Fortum Power and Heat Polska.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


, CIRE.PL

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: trader 16.12.2011r. 07:57
Co to znaczy "poziom cen publikowany przez OSP"? Przecież OSP to wylicza w oparciu o pewien algorytm gdzie czynniki fundamentalne tak samo mają znaczenie jak na rynku SPOT.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sergio 16.12.2011r. 09:47
Jakie czynniki fundamentalne mają wpływ na to, iż na RB w sytuacji kiedy rynek jest na długiej i sprzedaje nawet 600mw w godzinie to cena jest o 200 pln wyższa niż na TGE w tej właśnie godzinie? Kolega może mi to wytłumaczyć?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gery 16.12.2011r. 09:12
To jest po prostu skandal żeby dochodziło do takiej sytuacji że trader stwierdza " Z danych wynika, że w tym tygodniu przeciętnie bardziej opłacało się nie kupować energii na giełdzie, tylko korzystać z tej, dostępnej na rynku technicznym. ".
To się wogóle mija z tym do czego rynek bilansujacy został stworzony. Wejście na niego powinno się wiązać z porządną karą!
Tak jest wszędzie ale u nas oczywiście musi być inaczej bo jak to mówią co niektórzy "specyfika polskiego systemu elektroenergetycznego nie pozwala na zastosowanie innych rozwiązań".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dante 16.12.2011r. 09:43
Co to znaczy: "Tak jest wszędzie"? Przybliż kolego o jakim rynku mówisz? Z chęcią się dowiem. Pewnie nie chodzi ci o rynek niemiecki bo tam z zasady nie wolno się odchylać. Gdzie wejście na RB wiąże się z karą? Polskie spółki latają po RB aż miło. Skandal że trader tak stwierdza?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: do gery 16.12.2011r. 11:40
A z czego ma wynikać, że to niby trader powiedział? To jest fragment jakiegoś podsumowania artykułu a nie czyjaś wypowiedź kolego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: też do gery 17.12.2011r. 19:43
" Wejście na niego powinno się wiązać z porządną karą!" Dawno się tak nie śmiałem. Dlaczego niby wejście na rynek bilansujący miało się wiązać z karą??? A co jeśli operator potrzebuje energii a ktoś ją na RB sprzedaje? Też ma zostać za to "ukarany"?? Masz może na myśli karę więzienia? Chyba wystarczającą "karą" jest sprzedanie energii operatorowi tanio a kupienie od operatora drogo....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jasio 16.12.2011r. 11:03
Niech pyknie "14" w Bełchatowie i cena poszybuje w okolice 500 zł/MWh
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE